Poradnia Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Wad Postawy i Preluksacyjna

3. Poradnie
  5. Poradnia Chirurgii Urazowo –...
lokalizacja:I piętro Przychodni Specjalistycznej Szpitala
e-mail:przychodnia@szpitalino.pl
lekarze przyjmujący:
Andrzej Romanowski – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
dr n. med. Artur Szumlański – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
Jerzy Kośmicki – specjalista I stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
Piotr Urbanek – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
Piotr Foremski – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii
Michał Gawryjołek – lekarz, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Jarosław Kuls – lekarz, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Mateusz Stachowiak – lekarz w trakcie specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Marcin Nowak – lekarz, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej
Artur Jakubowski – lekarz, specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Filip Bała – lekarz, w trakcie specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Farys Humaidi – lekarz, w trakcie specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Maciej Gostyński – lekarz w trakcie specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Andrzej Reetz – lekarz, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu
godziny pracy poradni:
poniedziałek 7.30 – 14.00
wtorek 7.30 – 15.00
środa 8.30 – 14.30, 15.05 – 18.05
czwartek 8.00 – 14.00,15.00 – 20.00
piątek 7.30 – 13.00
w zakres świadczeń poradni wchodzi m.in.: badanie USG stawów biodrowych u dzieci i niemowląt,zdjęcie RTG kości miednicy, biodra lub in. (o ile jest to niezbędne).

Poradnia zajmuje się leczeniem i konsultacjami pacjentów po urazach oraz ze schorzeniami układu kostno – stawowego. Zajmuje się także się diagnostyką i leczeniem wrodzonych zniekształceń stawów biodrowych, artropatii związanych z zakażeniami u niemowląt (o ile dotyczą stawów biodrowych i kości miednicy), innych schorzeń układu kostno-stawowego u niemowląt dot. zmian w obrębie stawów biodrowych (w uzasadnionych przypadkach udzielane są konsultacje do godziny 19.00).

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń urazowo-ortopedycznych w trybie ambulatoryjnym: nowotwory złośliwe kości i chrząstki stawowej (w zakresie i możliwościach działania poradni), nowotwory niezłośliwe kości i chrząstki stawowej (w zakresie i możliwościach działania poradni), choroby zwyrodnieniowe stawów, inne choroby stawów, zniekształcające choroby grzbietu, choroby kręgosłupa, zapalenie błony maziowej i ścięgien, inne choroby tkanek miękkich, zaburzenie mineralizacji struktury kości, inne choroby kości, urazy i inne określone skutki działania czynników zewnętrznych w zakresie i możliwościach działania poradni, zewnętrzne przyczyny zachorowania w zakresie i możliwościach działania poradni, osoby stykające się ze służbą zdrowia w celu specjalnych zabiegów i pielęgnacji, w zakresie i możliwościach działania poradni.
  • Zakres świadczonych procedur medycznych dostępnych i zapewnianych przez poradnie (m.in.):
    • procedury wykonywane standardowo: diagnostyczny wywiad, konsultacja i ocena, ograniczony opis okresu przerw w chorobie, profilaktyka i promocja zdrowia, pełny opis wywiadu dotyczący problemu zdrowotnego oraz jego ocena; historia i ocena nowego zagadnienia, wywiad i ocena innych problemów występujących u chorego, wywiad i ocena postępowania diagnostycznego, innego niż typowe, opieka pielęgniarska, konsultacja w pełnym zakresie, badanie fizykalne.
    • procedury wykonywane jedynie w uzasadnionych przypadkach: wywiad chorobowy w formie krótkiego opisu, porada lekarska, konsultacja w trakcie wizyty domowej, konsultacja w ograniczonym zakresie (w zakresie jednego narządu)
    • inne zabiegi w zakresie kości i stawów twarzy,
    • zamknięte nastawienie złamania bez wewnętrznej stabilizacji,
    • zamknięte nastawienie oddzielonej nasady kości,
    • zamknięte nastawienie zwichnięcia,
    • wstępne zaopatrzenie urazów wymagających hospitalizacji,
    • inne zabiegi w zakresie stawów, a w tym: nakłucie stawu, wstrzyknięcie leku do
    • zabiegi w zakresie mięśni, ścięgien, i powięzi ręki, a w tym: nacięcie tkanek miękkich ręki- inne,
    • szycie pochewki ścięgna ręki, szycie ścięgna ręki, szycie mięśni/ powięzi, aspiracja z tkanek miękkich ręki, wstrzyknięcie leku do kaletki ręki, wstrzyknięcie leku działającego miejscowo do tkanek miękkich ręki.
    • kontynuacja opieki nad pacjentami, z zaopatrzonymi urazami układu kostnego, wymagającymi dalszej opieki ortopedycznej
    • orzecznictwo: ogólne badanie lekarskie osób bez dolegliwości i rozpoznania choroby, inne badania specjalne osób bez dolegliwości i rozpoznania choroby, badanie i obserwacja
    • podanie anatoksyny tężcowej.