Oddział Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Onkologicznej i Chemioterapii

3. Oddziały
  5. Oddział Chirurgii Ogólnej, Chirurgii...

KOORDYNATOR
dr n. med. Tadeusz Siemko
lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej, specjalista endokrynologii

lokalizacja: II piętro
telefon: (52) 354 55 50, e-mail: chirurgia@szpitalino.pl
z-ca koordynatora: Łukasz Prątnicki
lekarz, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej,

z-ca koordynatora: Piotr Lewicki
lekarz, specjalista chirurgii ogólnejspecjalista chirurgii onkologicznej

pielęgniarka oddziałowa: mgr Elżbieta Steinke

Personel lekarski:

• dr n. med. Dariusz Żabicki – lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej,
  • Ali Shawkat – lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej,
  • Mariusz Włodarczak – lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej,
  • Piotr Lewicki – lekarz, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej,
  • Zbigniew Cieślak – lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej,
  • Andrzej Langner – lekarz specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej,
  • Krzysztof Dzwoniarkiewicz – lekarz specjalista chirurgii ogólnej,
  • Eugen Liksutov – lekarz specjalista chirurgii ogólnej,
  • Sebastian Tomaszewski – lekarz specjalista chirurgii ogólnej,
  • Mateusz Pankiewicz – lekarz – rezydent,
  • Marcin Kwela – lekarz – rezydent,
  • Łukasz Kozanecki – lekarz specjalista chirurgii ogólnej,
  • Karol Brachowski – lekarz – rezydent,
  • Hubert Mazurek – lekarz rezydent,
  • Józefina Wendt – lekarz rezydent.

Opis oddziału:
Oddział chirurgii ogólnej, onkologicznej i chemioterapii wykonuje procedury w zakresie chirurgii ogólnej m. in. chirurgii jamy brzusznej – pełen zakres, w tym laparoskopowe i endoskopowe (pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, przewodu pokarmowego), operacje nowotworów, operacje naczyniowe – pełen zakres chirurgii układu żylnego i leczenie owrzodzeń, operacje z zakresu chirurgii endokrynologicznej – tarczycy, przytarczyc, nadnerczy, operacje przepuklin wszystkich rodzajów w tym z użyciem materiałów wszczepialnych syntetycznych, dostęp do hemodializy, zabiegi w chorobie hemoroidalnej (przepukliny, stulejki, niezstąpione jądra itp.), leczenie oparzeń w tym przeszczepy skórne.
Wszystkie zabiegi wykonywane są zarówno ambulatoryjnie jak i w trybie jednodniowym, a w przypadkach koniecznych w połączeniu z hospitalizacją. Część zabiegów chirurgicznych nie wymagających dłuższego okresu hospitalizacji realizowana jest w ramach chirurgii jednego dnia, która charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji pacjenta po zabiegu i szybkim powrotem do domu.
Oddział chirurgii dziecięcej przeprowadza operacje u dzieci w wieku od 1 miesiąca życia do 15 roku życia w zakresie: ostrych stanów brzusznych i pourazowych, wad wrodzonych, stanów zapalnych, oparzeń, onkologii i urologii dziecięcej.