Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej

3. Oddziały
  5. Oddział Urologii i Onkologii...

KOORDYNATOR
dr n. med. Szymon Kwiatkowski
lekarz specjalista II stopnia w zakresie urologii, specjalista II stopnia w zakresie chirurgii ogólnej

lokalizacja: V piętro
telefon: (52) 354 55 68, fax (52) 354 56 24, e-mail: urologia@szpitalino.pl
z-ca koordynatora: Cezary Ciomek
lekarz specjalista II stopnia w zakresie urologii, specjalista I stopnia w zakresie chirurgii ogólnej
pielęgniarka oddziałowa: Dorota Wiedeholz

Personel lekarski:

• Karol Panecki – lekarz specjalista II stopnia w zakresie urologii,
  • Maciej Kwiatkowski – lekarz specjalista w zakresie urologii,
  • Adam Jarzemski – lekarz – rezydent,
  • Sebastian Rewerski – lekarz – rezydent,
  • Ihor Yurchenko – lekarz – rezydent.

Opis oddziału:
Oddział świadczy usługi w pełnym zakresie diagnostyki i leczenia chorób układu moczowego, wykonuje badania urodynamiczne, zabiegi onkologiczne, laparoskopowe oraz stosuje mało inwazyjne metody leczenia kamicy układu moczowego (PCNL, URS).

Oddział ma do dyspozycji 23 łóżka. Przy oddziale działa Zabiegowy Gabinet USG z aparatem nowej generacji, Sala Zabiegowa Endoskopowa z torem wizyjnym RTG w pełni wyposażona w sprzęt endoskopwy. Oddzielna klimatyzowana sala po zabiegach laparoskopowych i otwartych. Dysponujemy również gabinetem zabiegowym i salą obserwacyjną dla pacjentów izby przyjęć.

Oddział posiada laser holmowy do rozbijania kamieni w układzie moczowym, oraz wielofunkcyjny, nowoczesny laser diodowy do leczenia prostaty – waporyzacja, waporesekcja i enukleacja.

• oddział świadczy pełen zakres usług diagnostycznych i operacyjnych chorób układu moczowego,
  • mało inwazyjne metody leczenia kamicy układu moczowego: PCNL, URS – laser operacyjny,
  • leczenie operacyjne wad układu moczowego,
  • pełen zakres operacji onkologicznych: metody mało inwazyjne, laparoskopowe z wykorzystaniem lasera.
  • leczenie nieotrzymania moczu metodą TVT, TOT u kobiet i mężczyzn,
  • laserowe leczenie przerostu prostaty – waporyzacja, waporesekcja i enukleacja,
  • wszczepianie sztucznych zwieraczy cewki moczowej AUS,
  • diagnostyka urodynamiczna i ultrasonograficzna,
  • prowadzenie szkoleń lekarzy i pielęgniarek,
  • szkolenie specjalistów z zakresu urologii,
  • prowadzenie badań naukowych,
  • prowadzenie badań klinicznych II i III fazy.