„Złote Czepki”

zdjęcie informacyjne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Krajowego Dnia Położnej w dniu 6 czerwca 2024 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia „Złotych Czepków” pielęgniarkom i położnym. „Złote Czepki” to nagrody, które można otrzymać jeden raz w ciągu pracy zawodowej.

Przyznawane są członkom samorządu z minimum 10-letnim stażem pracy w zawodzie, za szczególne zasługi na rzecz samorządu pielęgniarskiego, wzorowe wykonywanie obowiązków, upowszechnianie etyki zawodowej, integrowanie środowiska zawodowego i angażowanie się w działalność społeczną podkreślającą rolę pielęgniarki i położnej. Odznaczenia zawodowe zostały zatwierdzone przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

Z naszego szpitala odznaczenia zawodowe „Złote Czepki” otrzymały:

– Bogusława Brzezińska

– Grażyna Frątczak

– Katarzyna Kamper

– Teresa Malicka-Daca

– Kinga Patyk

– Beata Pawlak

– Agnieszka Szydłowska

– Lucyna Jolanta Tomicka

– Joanna Wojtarska.

Przyznane zostały również odznaczenia za zasługi dla Samorządu pielęgniarek i położnych.
Wśród nagrodzonych:
Violetta Jędykiewicz – złoty medal
Waldemar Ciechanowski – srebrny medal
Piotr Kowalski – brązowy medal

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!