Program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

zdjęcie informacyjne
  5. Program bezpłatnych szczepień przeciwko...

Program bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko pneumokokom
w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu.

„Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim”
jest realizowany zgodnie z umową zawartą z Województwem Kujawsko-Pomorskim z siedzibą w Toruniu.
Koordynatorem programu zdrowotnego jest Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy.
Szczepienia przeciw pneumokokom skierowane są dla osób powyżej 65. roku życia, nieszczepionych przeciwko pneumokokom i zalecane dla osób z następujących grup ryzyka:
• z przewlekłym nieżytem oskrzeli lub astmą oskrzelową
• po przeszczepach narządów
• z chorobami nowotworowymi
• z zakażeniem wirusem HIV
• po usunięciu śledziony
• z chorobami autoimmunologicznymi
• z przewlekłymi chorobami układu krążenia, wątroby, nerek, cukrzycą
• palące papierosy, nadużywające alkoholu, otyłe

Rejestracja na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom dla osób spełniających kryteria, odbywa się od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 9.00 do 14.00, pod nr telefonu 52/35 45 558

Szczepienia będą wykonywane w poniedziałki w godzinach od 16.00 do 18.00, począwszy od 27 listopada 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.
według następującego schematu:
badanie przed szczepieniem w gabinecie lekarskim nr 1044, I piętro szpitala, a następnie szczepienie w gabinecie zabiegowym nr 1043, I piętro szpitala