Obrzęd wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

Zdjęcie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej
  5. Obrzęd wprowadzenia relikwii bł....

W dniu 28 kwietnia 2022r. w Kaplicy Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, przed liturgią Mszy Świętej odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki.

Z inicjatywy członkiń Katolickiego Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych w 1993r. powstała propozycja wyniesienia Hanny Chrzanowskiej na ołtarze, a 3 listopada 1998r. otwarto jej proces beatyfikacyjny w Krakowie. Cudem  wymaganym do beatyfikacji okazało się uleczenie z rozległego udaru mózgu Zofii Szlendak-Cholewińskiej, jednej z pomysłodawczyń rozpoczęcia procesu. Beatyfikacja nastąpiła 28 kwietnia 2018r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Zdjęcie z uroczystości wprowadzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej