Oddział Chirurgii Urazowej i Ortopedii

3. Oddziały
  5. Oddział Chirurgii Urazowej i...

KOORDYNATOR
dr n. med. Artur Szumlański
lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii

lokalizacja: wysoki parter
telefon: (52) 354 54 78, e-mail: ortopedia@szpitalino.pl
z-ca koordynatora: dr n. med. Artur Jakubowski
pielęgniarka oddziałowa: mgr Grażyna Zielińska

Personel lekarski:

•  Andrzej Romanowski– lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • dr n. med. Andrzej Reetz – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii,
  • Piotr Foremski – lekarz specjalista II stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  • Michał Gawryjołek – lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  • Marcin Nowak – lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej,
  • Jerzy Kośmicki – lekarz specjalista I stopnia w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  • Mateusz Stachowiak – lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
  • Filip Bała – lekarz – rezydent,
  • Farys Humaidi – lekarz – rezydent,
  • Maciej Gostyński – lekarz – rezydent,
  • Paweł Wojcieszko – lekarz rezydent,
  • Mateusz Haręźlak – lekarz w trakcie specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Opis oddziału:
Oddział specjalizuje się w leczeniu złamań, zmian zwyrodnieniowych szczególnie stawów biodrowych i kolanowych. Zespół lekarski posiada duże doświadczenie w zakładaniu sztucznych stawów biodrowych i kolanowych oraz wykonuje operacje schorzeń kolana metodami artroskopii.

Wykonywane procedury:

• podstawowa diagnostyka i leczenie w trybie stacjonarnym w zakresie chirurgii urazowej i ortopedii: zabiegi: endopraotezoplastyki cementowe i bezcementowe stawu biodrowego, endoprotezoplastyki stawu kolanowego, endoprotezoplastyki rewizyjne stawu biodrowego i kolanowego, artroskopie stawu kolanowego, artroskopie stawu barkowego, artroskopie stawu skokowego, artroskopowe rekonstrukcje wiązadeł krzyżowych przednich, operacje naprawcze chrząstki metodą mikrozłamań, operacje naprawcze chrząstki metodą mozaikoplastyki, operacje naprawcze w obrębie stawów z użyciem implantów, osteotomie korekcyjne kości, operacyjne leczenie złamań z użyciem implantów każdego rodzaju ( płytki, gwoździe, druty, śruby itp.), leczenie zapaleń kości i stawów, leczenie nakłucia stawów i tkanek miękkich z użyciem usg, leczenie operacyjne urazów sportowych, operacyjne leczenie złamań śródstawowych pod kontrolą artroskopii, operacyjne leczenie urazów w obrębie miednicy, operacyjne leczenie artodezy, operacyjne leczenie wad wrodzonych układu narządu ruchu, chirurgia urazowa dzieci, chirurgia ręki pierwotna i wtórna, usg narządu ruchu, zabiegi operacyjne i diagnostyka z zakresu ortopedii onkologicznej, przeszczepy tkanek miękkich; przeszczepy lecznicze szpiku kostnego i kości, wczesna rehabilitacja pooperacyjna.
  • kwalifikowanie do leczenia w wysokospecjalistycznych ośrodkach (klinikach) i szkolenie lekarzy specjalizujących się w zakresie ortopedii.