REHABILITACJA DLA PACJENTÓW PO PRZEBYTEJ CHOROBIE COVID- 19

rehabilitacja zdjęcie
  5. REHABILITACJA DLA PACJENTÓW PO...

Informujemy, iż Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu, na podstawie umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19, w trybie ambulatoryjnym.

Celem niniejszej rehabilitacji jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności (w tym zawodowej) osób, po przebyciu COVID-19.

Cele szczegółowe programu:
– poprawa tolerancji wysiłku fizycznego,
– zmniejszenia natężenia objawów związanych z przebyciem COVID-19,
– edukacja ,,ozdrowieńców” w zakresie samodzielnego radzenia sobie z objawami związanymi z przebyciem COVID-19.

Świadczeniem programu obejmuje się pacjentów, którzy przebyli COVID-19. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do 12 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19.

Numer telefonu do rejestracji na rehabilitację dla pacjentów po przebytej chorobie COVID-19 w trybie ambulatoryjnym: 52 35 45 444.