Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka
w Inowrocławiu

ul. Poznańska 97, 88-100 Inowrocław

„JEST WIELU PACJENTÓW, KTÓRYCH NIE MOŻNA WYLECZYĆ, ALE NIE MA TAKIEGO, KTÓREMU NIE MOŻEMY POMÓC …”

Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu

Poradnia Anestezjologiczna i Leczeniu Bólu

nagłówek strony
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Poradnie
  4. /
  5. Poradnia Anestezjologiczna i Leczeniu...
lokalizacja:niski parter Szpitala
rejestracja:osobista, bądź telefoniczna w godzinach pracy poradni
telefon do rejestracji:(52) 354 55 12
e-mail:przychodnia@szpitalino.pl
lekarze przyjmujący:
Poradnia nie udziela świadczeń do odwołania

opis:

Poradnia specjalizuje się we wszystkich metodach zwalczania bólu. Stosuje m.in. akupunkturę, elektrostymulację i TENS-elektrostymulację przy schorzeniach dyskopatycznych, zespole bolesnego barku, migrenie, rwie kulszowej, dystrofii współczulnej, zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego. W ramach części anestezjologicznej poradni chorzy przygotowywani są do zabiegów operacyjnych. Natomiast w pozostałym zakresie poradnia zajmuje się leczeniem bólu różnego pochodzenia. Spośród niekonwencjonalnych metod leczenia anestezjolodzy stosują akupunkturę, elektrosymulację i leczenie przewodowe.

wykonywane procedury:

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń przebiegających z bólem w trybie ambulatoryjnym: zaburzenia obejmujące nerwy, korzenie nerwów rdzeniowych, i sploty nerwowe, migrena, polineuropatie i inne zaburzenia obwodowego układu nerwowego, zapalne artropatie wielostawowe, choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby kręgosłupa, inne choroby grzbietu, inne choroby kości, ból głowy, ból gdzie indziej niesklasyfikowany.
  • Zakres świadczonych procedur medycznych dostępnych i zapewnianych przez poradnie (m.in.):
    • procedury wykonywane standardowo: diagnostyczny wywiad, konsultacja i ocena, ograniczony opis okresu przerw w chorobie, profilaktyka i promocja zdrowia, pełny opis wywiadu dotyczący problemu zdrowotnego oraz jego ocena; historia i ocena nowego zagadnienia, wywiad i ocena innych problemów występujących u chorego, wywiad i ocena postępowania diagnostycznego, innego niż typowe, opieka pielęgniarska, konsultacja w pełnym zakresie, badanie fizykalne
    • procedury wykonywane jedynie w uzasadnionych przypadkach: wywiad chorobowy w formie krótkiego opisu, porada lekarska, konsultacja w ograniczonym zakresie (w zakresie jednego narządu)
    • znieczulenie nerwu obwodowodowego i czaszkowego – inne
    • odbarczanie nerwu obwodowego/ neuroliza nerwu obwodowego
    • blokada nerwów i splotów nerwowych
    • wstrzyknięcie środka znieczulającego wokół nerwu obwodowego
    • blokada nerwów i splotów nerwowych
    • PCA
    • akupunktura i znieczulenie akupunkturą.
  • Kierowanie do planowego leczenia szpitalnego i uzdrowiskowego oraz ośrodków klinicznych.
  • Konsultacje w okresie przed i poszpitalnym.
  • Konsultacje chorych kierowanych przez innych specjalistów.
  • Stała współpraca z Pracownią Rehabilitacji.
  • Kontynuacja leczenia poszpitalnego.